Mehmet Salih Konya © 2024. Her hakkı saklıdır.

Sarayköy – Menderes Tekstil Arasında Bisiklet Ve Yürüyüş Yolu Projesi

Mehmet Salih Konya > Sarayköy – Menderes Tekstil Arasında Bisiklet Ve Yürüyüş Yolu Projesi

İlçemizin merkez mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi, şehri ortadan ikiye bölen Denizli – İzmir Karayolu nedeniyle çok büyük sıkıntılar yaşamaktadır.

Can ve mal kaybına neden olan birçok kaza gözlerimizin önünde gerçekleşmiş, birçok vatandaşımız maddi ve manevi tahribat yaşamıştır.

Denizli – İzmir karayolu üzerine yapılan alt geçit ve üst geçit, verimsiz ve yetersiz olduğu için vatandaşlarımız tarafından kullanılmamaktadır.

Hastane kavşağından karşıya yol bağlantısı (battı – çıktı), ayrıca karayolunun altından geçecek şekilde düzenlenecek bir alt geçit sistemi yapılarak hem araç, hem bisiklet hem de yayalara yönelik kalıcı ve garantili bir çözüm oluşturacak, vatandaşlarımızın can ve mal kaybı önlenecektir.

Ayrıca Sarayköy – Menderes Tekstil arasındaki güzergah üzerinde yapılacak yürüyüş yolunda kurulacak ve Belediye tarafından işletilecek olan sosyal tesis sayesinde Cumhuriyet Mahallesinde yaşayan vatandaşlarımızın çay kahve içebilecekleri, hoşça vakit geçirebilecekleri sosyal bir alan daha kazandırılmış olacaktır.

Cumhuriyet Mahallemizin düğün salonları, semt pazarı ve yapılacak olan sosyal tesisle, sosyal bir yaşam merkezi olarak kendi kendine yetebilecek bir mahalle haline gelmesi hedeflenmektedir.