Mehmet Salih Konya © 2024. Her hakkı saklıdır.

Hisarköy Antik Kent Turizm Köyü Projesi

Mehmet Salih Konya > Hisarköy Antik Kent Turizm Köyü Projesi

Hisarköy’de bulunan Attuta antik kenti kazı çalışmaları kapsamında buranın turizme kazandırılması ile ilgili çalışmalar yapacağız.

Bu kapsamda köyde bulunan ev ve yapıların restore edilerek turizme uygun hale getirilmesi, bazı yapıların mağaza ve restoranlara çevrilerek turistik tesis kapsamına alınmasını amaçlıyoruz.

Açılacak mağazalarda Kadın Kooperatiflerinin üreteceği el yapımı ürünlerin satışının yapılması, restoranlarda ise tarihi yapıyı ve ilçemizin kültürünü yansıtacak yemeklerin yapılarak servis edilmesi ile bölgede turizmi canlandırarak hemşehrilerimize yeni gelir kapıları oluşturmak istiyoruz.

Bu kapsamda köyde yaşayan vatandaşlarımıza, turizme yönelik dil eğitimi ve satış pazarlama eğitimleri verilecek, gelen turistlerle iletişimi güçlendirecek çalışmalar yapılacaktır.

Yapılacak bu turizm dönüşümü projesi, hem Avrupa Birliği destek projesi kapsamına girebilecek hem de Kültür ve Turizm Bakanlığı Turizm Destekleri kapsamına girecek şekilde hazırlanacaktır.

Bu sayede bu dönüşüm projesi doğrudan Belediye kaynakları kullanılmadan, hibe desteklerle yapılacak ve vatandaşımızın sırtına ek bir yük oluşturmayacaktır.