Mehmet Salih Konya © 2024. Her hakkı saklıdır.

Pazar Yeri Düzenleme ve Değişiklik Projesi

Mehmet Salih Konya > Pazar Yeri Düzenleme ve Değişiklik Projesi

2017 yılında kurulan ve halkımıza hizmet vermeye başlayan kapalı Pazaryeri, yanlış dizayn edilmesi nedeniyle kuruluşundan beri halkımıza birçok problem yaşatmaktadır.

Yalıtımların doğru yapılmaması nedeniyle yazın adeta bir fırın, kışın ise bir dondurucu gibi olan Pazar  yerinin içerisinde büyük bir ses kirliliği oluştuğu için de alışveriş yapan vatandaşımıza ciddi sağlık problemleri yaşatmaktadır.

9 bin metrekarelik Pazaryerinde sadece tek bir tuvaletin olması ve bu tuvaletin paralı olması esnafımıza ve alışveriş yapmaya gelen vatandaşlarımıza çile yaşatmaktadır.

Ayrıca pazaryerinin bulunduğu bölgede yaşanan otopark sıkıntısı nedeniyle vatandaşlarımız araçlarını park edememekte, bu nedenle büyük bir karmaşa yaşanmaktadır.

Pazar içerisindeki sıkışık düzen hem esnaflar arasında rekabet ortamına zarar vermekte, hem de vatandaşımızın keyifli ve rahat alışveriş yapmasına engel olmaktadır.

Mevcut Pazar yeri halkımız arasında Cumartesi pazarı diye adlandırılan eski ve tarihi bir nitelik taşıyan bu alışveriş kültürünü etkilemekte, memleketimizin geleneksel yapısına uygun tasarlanmadığı için çevre esnafımıza da zarar vermektedir.

Belediye Başkanlığımız döneminde Pazar yerinde gerekli düzenlemeler yapılarak hem otopark probleminin çözülmesi hem de geleneksel Cumartesi Pazarı kültürümüzün tekrar canlanması için çalışmalar yapılacak, vatandaşımızın rahat alışveriş yapmasına uygun hale getirilecektir. Kapalı Pazar yerinin çalışmaları tamamlanıncaya kadar Cumartesi Pazarı, halkımızın alıştığı ve bildiği eski yerinde kurulacak, hem esnafımıza hem de halkımıza hizmet etmeye devam edecektir.