Mehmet Salih Konya © 2024. Her hakkı saklıdır.

Bereket Festivali Ve Hasat Festivali

Mehmet Salih Konya > Bereket Festivali Ve Hasat Festivali

İlçemizde her yıl 24 Mayıs tarihinde düzenlenen Sarayköy’ün Milli Mücadeleye Katılım Günü kapsamında yapılan Tarım ve Kültür Festivalini sadece bir haftayla sıkışan bir festival kapsamından çıkararak tüm yıla yayılacak bir formata çevireceğiz.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı döneminde, Klasik Araba Etkinliği ve çeşitli spor etkinlikleri ile başlayacak bu festival 24 Mayıs tarihinde Milli Mücadeleye Katılım Günü kutlamasının ardından Bereket Festivali konseptiyle devam edecektir.

Bu konsept kapsamında her yıl ilçemizde yetiştirilen ve yetiştirilebilecek farklı bir ürün tanıtımı yapılacak, bu ürünün ekimi, yetiştirilmesi ve pazarlanması konularında yıl boyu devam edecek çalıştaylar, paneller ve workshoplar yapılarak çiftçimize ve esnafımıza bilgilendirmeler yapılacaktır.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı döneminde ise Hasat Şenliği düzenlenerek ilçemizde yıl boyu yetiştirdiğimiz topraklı tarım ürünlerinin hasatları yapılarak ekim işleri sonlandırılacaktır.

Festivaller süresince her gün konserler, yarışmalar ve çeşitli etkinlikler düzenlenecek, birçok bölgede panayır dükkanları kurularak tüm ilçe festival alanı haline getirilecektir.

Bu festivallerin yapılış amacı ilçemiz esnafının kazançlarını artırmak olduğu için festival konseptiyle ilgili tüm çalışmalar, yine esnaflarımız tarafından oluşturulacak komisyon tarafından şekillendirilecektir.

Bu festivaller sayesinde Sarayköy, hem bölgemizde hem de ülke genelinde cazibe merkezi haline gelerek tanınırlığı artırılacaktır.