Mehmet Salih Konya © 2024. Her hakkı saklıdır.

Modern Hayvan Pazarı ve Kesimhane

Mehmet Salih Konya > Modern Hayvan Pazarı ve Kesimhane

Yıllardır söz verilen bölgenin en büyük ve modern canlı hayvan pazarını kuracağız.

Tüm altyapısı Belediye tarafından yapılacak olan Hayvan Pazarı’nda besicilerle alıcıların güvenerek alışveriş yapabileceği bir ortam oluşturacağız. Canlı hayvan pazarını bölgeye hitap edecek şekilde projelendirip hayata geçireceğiz.

Canlı hayvan pazarında, idare binası, kafeterya, lokanta, küçük satış yerleri, tuvaletler ve mescit, karantina ahırı, kesimhane, saman deposu, gübre toplama alanı ve kantar gibi bölümler yer alacak.

Sarayköy Belediyesi Sağlık İşleri’ne bağlı ekipler canlı hayvan pazarında herhangi bir bulaşıcı hastalık veya mikroba karşı pazar yerindeki hayvan barınaklarını ilaçla dezenfekte ettirerek sağlık önlemlerini alacağız. Hem besicilerin hem de vatandaşların sağlığının korunmasını denetim altında tutacağız.

Kurban Bayramında vatandaşların kurban kesim sorunu yaşamaması, çevrede kötü görüntü ve koku oluşmaması, kimsenin rahatsızlık duymaması için Canlı Hayvan Pazarı içerisinde bir kesimhane yapacağız. Kesimhaneden Sarayköy kasapları ücretsiz olarak yararlanabileceklerdir.

Kesimhanede temizlik personeli ve zabıta memurları görevlendirerek kurban kesiminin dini vecibelere göre ve sağlıklı bir şekilde yapılabilmesini sağlayacağız. Kesimhanede kurbanlar veteriner hekim ve din görevlisi gözetiminde kesilecek, belediye tarafından vatandaşlara poşet dağıtılacaktır. Vatandaşlar, belediyenin tüm bu hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanabilecek. 

Kesim için gelen hemşehrilerimizin kesimhanede 1 saatten fazla beklememeleri için bir randevu sistemi oluşturacağız.